بازی با رنگ ها

خانم آرایشگر دستم را توی دستش گرفته و می گوید: " خب چه رنگی بزنم؟ " می گویم: " نمی دونم. فقط شاد و رنگی باشه. سه روز تعطیلم و سر کار نمی رم. از اینهمه بی رنگی خسته شدم." بعد یاد طراحی چند ماه پیش ناخنهای خودش می افتم. نشانی می دهم و شروع می کند. سبز و سرخابی و زرد و بنفش و نارنجی و یک سبز دیگر. عاشق سبز اولی می شوم. روی بخش کوچکی از هر ناخنم ترکیبی از سه رنگ از بین این رنگ ها کار می کند. فکر می کنَم باید آن ژیله بافت راه راه رنگی را که دخترک برای تولدم خریده با بلوز خردلی ام بپوشم. با این ناخنها شبیه جعبه مداد رنگی می شوم. هنوز کار یک دست تمام نشده، پشیمان می شوم اما رویم نمی شود چیزی بگویم. صبر می کنم تا کارش تمام می شود. می گوید چقدر به دستهایت می آید.... توی سوپر انگشتانم را جمع می کنم. به خانه نرسیده لاک پاک کن را برمی دارم و همه را پاک می کنم و یک لاک زرشکی-بنفش تیره می زنم. خودم را قانع می کنم که آن طرح و رنگ ها تابستانی بود و مناسب الان نیست. رژ همرنگ با لاکم را می زنم و توی آینه به زن پاییزی لبخند می زنم.

/ 9 نظر / 11 بازدید
بانو

انگار ما زنان كارمند به بي‌رنگي عادت كرده‌ايم...طوسي، مشكي، سورمه‌اي تنها رنگهاي مورد استفاده ما براي اكثر ساعات شبانه روز هستند...

ماشا

سلام دوست من. وبلاگت را خواندم و لذت بردم. به دیدارم بیا و شعرهایم را بخوان و نظرت را بنویس. با تبادل لینک چطوری؟ خبرم کن.

محمد - Mohammad

جالب بود چه اعتماد به نفسی داری پ شادابی از آن توست[گل]

مامان درسا

چقدر خوبه که حداقل اون لاک زرشکی بنفش رو زدی آیتا همش رو دستای من دنبال لاک می گرده باباش هم مرتب می گه: تاحالا دیده نشده نمی شه و نخواهد شد. انقدر ها هم نایاب نبوده ولی به شدت کمیابه خودمم نمی دونم چرا؟!!!!

نفس

آخی حیفت نیومد تنوع خیلی خوبه . دلم لک زده برای تعطیلی . کاش ما هم به یک بهانه ایی تعطیل می شدیم البته نه هوای آلوده .

شقايق

من هم ناخن هاي بقيه را كه ميبينم دلم مي خواهد رنگ رنگي شان كنم ؛ خودم كه زير دست آرايشگر مي نشينم ؛ مي گويم فرنچ ساده !

زئوس

مقداری توجه به تابلوهای هشدار دهنده کافی است که قربانی شوی، قربانی جبر تبعیت، تاخیر در پیمایش، تسلیم در اختیار،اطاعت و دیگر تمام. تابلوی ایست بازرسی در شهر بی قانون، شهر ماکتی انسان نماها، دیزنی لند، مدینه فاضله اینجا همان جا است، همان جایی که تو باید باشی..! آپ شد کورسو های تفکر

جودی

من عاشق لاکم اما رو دست مردم.

amine

اخه چرا؟؟؟؟؟؟ رنگ هاي زيبا به دنياي ما زنان ارامش ميدهد... زنانگي ات را حفظ كن[گل]